6 prostych porad dla mobilek

Kilka porad aby strona lepiej wyglądała w wersji mobilnej oraz była przyjazna dla osób korzystających ze smartfonów. 

01

Obrazki 

Pamiętaj aby obrazki na Twojej stronie nie były duże i ciężkie. Muszą być też dostosowane do wyświetlaczy smartfonów. Zmniejsz ich wielkość i użyj najlepiej formatu web. 

02

Pliki CSS i JS

Pliki CSS i JS można zredukować lub zmniejszyć ich objętość. Usunięcie białych znaków czy też komentarzy to tylko przykłady. Można je też połączyć i tym samym caschować wszystko.

03

Serwer

Najlepszy serwer to taki, który jest szybki, dedykowany i w kraju gdzie chcesz dedykować stronę. Często serwery są współdzielone z innymi witrynami, a to sprawia, że są przeciążone lub mają odległe od miejsca docelowego IP.

04

Szybkie płatności

Płacenie w sieci musi być szybkie i wygodne. Dlatego warto wprowadzić szybkie płatności, aby w wygodny sposób odwiedzający mogli zapłacić za swoje zakupy.

05

mDot

Nie buduj oddzielnej wersji strony dla mobilnych urządzeń. Google nie lubi tego. Lepiej widziana jest ta sama strona dla komputerów i laptopów oraz smartfonów. 

06

Optymalizacja

Zoptymalizuj wszystkie teksty. Spraw, aby telefon czy mail był "klikalny", a formularze niech będą łatwe to wypełnienia na smartfonie. Od razu po pojawieniu się strony musi być widoczny produkt

Dodatki 

Warto aby poszczególne akapity podczas skrolowania były okraszone w wersji mobilnej animacjami

PWA

Progressive Web Application - rozwiązanie przypominające korzystanie z aplikacji mobilnej