Zalety PBN

Poza wspomnianą już pełną kontrolą linków, drugą zaletą jest jest linkowanie ze źródła, do którego nasza konkurencja nigdy nie będzie miała dostępu. Trzecią zaletą jest możliwość ukrycia przed narzędziami typu Ahrefs pozyskania linków. Kolejną zaletą jest również możliwość pozyskiwania ruchu z zewnątrz i reklamować własną markę, zwiększając tym samym świadomość klientów i zyskiwać ruch na stronie docelowej.

Minusy PBN

Minusami są przede wszystkim koszty. To dość kosztowna "zabawa" i dlatego decydują się na nią firmy, które na to stać i których konkurencja jest bardzo mocna, a zarazem duża. Stworzenie i utrzymanie porządnie 10 PBN to według naszych wyliczeń koszt około 25 000 zł rocznie. 

PBN w SeoCentral

SeoCentral posiada własne blogi tego typu, które cały czas linkujemy oraz odpowiednio prowadzimy. Dodawane teksty są sprawdzane pod kątem SEO oraz linków wychodzących. Zakupując u nas taki pakiet zyskuje się pewność, że konkurencja podczas płacenia abonamentu nie będzie mogła opublikować u nas nic o sobie

Skąd brać domeny

Jak pozyskać domeny?

Jeśli już zdecydujemy się na własne PBN to warto pomyśleć o zakupie domen z historią. 

Historie domeny można sprawdzić przykładowo pod tym adresem: web.archive.org . Tutaj możemy zobaczyć co wcześniej było pod podanym adresem. Być może historia domeny pokrywa się z naszą działalnością. Google to pamięta i znacznie lepiej wtedy przypisuje wartości jeśli kontynuujemy historię domeny. 

Budowanie PBN bez historii lub zmiana jej wizerunku jest cięższe i może sprawić, że nakład prac znacznie wzrośnie a co za tym idzie kwota końcowa będzie większa niż ta podana przez nas powyżej. 

Domeny z historią

Domeny z historią często wystawiane są na licytacje. Znaleźć je można między innymi na witrynach aukcyjnych jak premium.pl, aftermarket.pl czy nethome.pl. Tutaj możemy za pomocą filtrów poszukać domen, które są dla nas odpowiednie, a następnie sprawdzić je we wspomnianym narzędziu - Wayback Machine.

PBN komu zlecić?

Wykonanie PBN można zlecić nam, ale można też innym agencją. Chodzi o to, że firmy profesjonalne mają już schematy zoptymalizowane i dzięki temu szybko i dobrze mogą wprowadzić witrynę zapleczową do sieci. Można również zakupić pakiety, w sklepach seo jednakże dostajemy wtedy tylko postawiony system całą optymalizacją zajmujemy się my. 

PBN należy linkować

Do PBN warto zakupywać linki, które je pozycjonują. Dzięki jednak temu, że PBN prowadzi do naszej witryny w przypadku złych linków to PBN dostanie karę czy też zanotuje spadek, a nie nasza główna witryna.

tips and tricks

Czyli sztuki i informacje jak można zrobić PBN, komu go zlecić i jak znaleźć domeny z historią 

1. Płatne artykułu sponsorowane

To obecnie najbardziej popularna forma zdobywania linków do witryny. 

2. Linki z for

Znacznie tańsza metoda, ale i jakość gorsza. Niestety fora internetowe mają dużo linków wychodzących i Google to widzi. 

3. Social Media

Linki z miediów społecznościowych często się pojawiają, ale nie zawsze są indeksowane przez Google. Może je zdobyć praktycznie każdy. 

4. Katalogi stron i firm

Dość stara metoda, pozyskiwanie linków stąd może wiązać się z ich szybką utratą. Często katalogi mają wiele "spam" linków

5. Komentarze na blogach

Dość dobre i mocne linki jednakże często można je stracić z racji tego, że blogi są moderowane. 

„Nic na świecie nie zastąpi wytrwałości. Nie talent. Nic nie jest powszechniejsze niż nieskuteczni ludzie z talentem. Nie geniusz. »Niedoceniony geniusz« jest niemalże przysłowiem. Nie edukacja. Świat jest pełen wykształconych bezdomnych. Wszechmocne są wytrwałość i determinacja” – 

to życiowa dewiza Raya Kroca